PASOWANIA NA ŚWIETLICZAKA

 07 października 2016r. o godz. 8.00 w świetlicy rozpoczęła się uroczystość pasowania na świetliczaka uczniów klasy pierwszej. Wychowawczynie: Elżbieta Walas, Anna Muszyńska, Lucyna Jurgońska-Pasternak i Kamila Pufhal, przygotowały dla swoich podopiecznych kilka zadań do wykonania.

Dzieci musiały przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, w którym czekało na nie wiele prób sprawdzających ich wiedzę i umiejętności.

Na początek odbyła się próba zwinności – dzieci kolejno czołgały się przez tunel. W próbie smaku  z zamkniętymi oczami próbowały kawałeczka owocu lub warzywa i rozpoznawały, co zjadły. Trzecia czynność to próba wiedzy, podczas której pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki. Następną próbą było porządkowanie – dzieci zbierały do pojemników rozsypane zabawki. Próba uśmiechu polegała na zjedzeniu kawałeczka cytryny. Po skosztowaniu owocu należało się pięknie uśmiechnąć. W ostatniej próbie sprawdzono znajomość regulaminu świetlicy. Dzieci poradziły sobie z tym doskonale. Gromkie brawa oznaczały zaliczenie wszystkich prób.

Dzieci świetnie przeszły test gotowości świetlicowej. Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na świetliczaka. Dzieci otrzymały „Medal świetliczaka” i na dowód przyjęcia odciskały swoje rączki na akcie ślubowania.

 

Wychowawcy świetlicy:

Elżbieta Walas

Anna Muszyńska

Lucyna Jurgońska-Pasternak

Kamila Pufhal

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa